2 роки на посаді: чи задоволені українці Президентом?

Дані онлайн дослідження TNS Online Track свідчать, що індекс задоволеності Президентом П. Порошенко на посаді за два роки впав майже вдвічі —  починаючи з липня 2014 року намітилась стабільна тенденція до його поступового повільного зниження. За другий рік індекс задоволеності Президентом впав на 8 пунктів.

Нагадаємо, що за перші місяці роботи (дані за липень 2014 року), П. Порошенко отримав досить високу оцінку — значення індексу було 46,8 пунктів і певний час (до грудня 2014 року) не падало нижче рівня 40 пунктів. У серпні 2014 відбулось перше значне падіння значення індексу (майже -5 пунктів), що, скоріш за все, пов’язано з найгострішим періодом АТО та значними втратами українських військових.

Загалом, усі значні падіння індексу, у більшості, напряму відображали негативні тенденції в розвитку країни – загострення ситуації в зоні АТО, підвищення тарифів на комунальні послуги, зростання курсу долару, невизначеність питання безвізового режиму тощо.

index1

З вступом на посаду Президента, у липні 2014 року більш ніж третина  опитаних були задоволені діяльністю П. Порошенко — 37%, а доля тих, хто оцінював діяльність Президента незадовільно дорівнювала 36%. За 2 роки на посаді, частка незадоволених зросла  на 33%, до 69% опитаних, а сумарна частка тих, хто оцінює діяльність Президента задовільно впала на 28%  і у травні 2016 року склала 9%.

Що стосується регіонального розподілу задоволеності діяльністю П.Порошенко на посаді Президента, то станом на травень 2016 року, найбільша кількість тих, хто не задоволений діяльністю Президента серед жителів Східного регіону (сумарна частка тих, хто скоріше незадоволений та зовсім незадоволений — 72%), а тих, хто оцінює діяльністю Президента задовільно серед жителів Києва (сумарна частка тих, хто скоріше задоволений та зовсім задоволений 17%).

Рисунок1

Рисунок2


Опитування проводилось методом онлайн опитування з 14.05.2016 – 19.05.2016. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.