68% українців пишаються своїм громадянством

Дані онлайн «Моніторингу сприйняття прогресу реформ», який проводить Kantar TNS для Національної ради реформ, свідчать, що на питання «Чи пишаєтесь Ви, що є громадянином України» майже 70% відповідають ствердно.

Мешканці Західного регіону частіше, ніж вибірка в цілому, дуже пишаються своїм громадянством (42%).

hromad

Складна політична та економічна ситуація, воєнний конфлікт  та окупація територій України значно вливають на відчуття, що виникають у опитаних по відношенню до України. половина опитаних відчуває тривогу, 39% — розчарування та 38% надію. Гордість по відношенню до країни відчуває 16% опитаних.

Молодь значуще частіше, ніж вибірка в цілому, відчувають щодо України розчарування (46%), страх (33%), розгубленість (27%).


Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах.

Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 16.02.2017 по 27.02.2017. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.