Чверть українців не вірить, що безвізовий режим з ЄС буде введено

Результати травневого дослідження TNS On-line TRACK свідчать про те, що 25% громадян вважають, що безвізового режиму з ЄС не буде ніколи.

 

Решта 75% вважають, що безвізовий режим буде введений рано чи пізно. Найвірогіднішим строком опитані визнали термін 2-5 років (43%) і більше 5 років — 28%. І тільки 5% респондентів вірять у самий нереалістичний термін — кінець 2015 року.

Можливо, такі терміни введення безвізового режиму, пов’язані з тим, що українці не відчувають проведення реформ в країні, від яких також залежить рішення ЄС. Всього 12% опитаних згодні з тим, що в країні проводяться реформи, а 63% скоріше або зовсім не згодні.

Такі тенденції підтверджує і індекс відчутності реформ. Значення індексу істотно впало в порівнянні з квітнем. В цілому, з грудня 2014 року, українці радше не відчували проведення реформ, так як індекс був стабільно нижче середнього рівня.


П’ята хвиля дослідження проводилася з 15.05.2015 — 21.05.2015 методом он-лайн опитування. Географія дослідження: Вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка — 1000 чоловік, квотна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту


 

Індекс — показник, побудований на основі середніх значень відповідей респондентів за шкалою нормованою в діапазоні від 0 до 100, де 0 відповідає найбільш негативному значенню шкали, а 100 — найбільш позитивного. 50 — медіана, яка дозволяє ідентифікувати поточне значення як вище або нижче середнього по вибірці. Індекс побудований для зручності відстеження динаміки, в силу своєї чутливості, і для зручності порівняння між собою показників з різними шкалами.