Дані другої хвилі радіослухання 2017: Серед радіослухачів стає більше лояльної аудиторії та інтернет юзерів

Міжгалузеве індустріальне об’єднання «Радіокомітет» оприлюднило дані другої хвилі дослідження радіослухання за 2017 рік в містах України з населенням понад 50 тисяч осіб. Здійснює його компанія «Kantar TNS в Україні».

Опитування тривало з 10 квітня по 25 червня 2017 року. Участь у ньому взяли мешканці України з міст із населенням 50 тис+, у віці від 12 до 65 років. Вибірка склала 10158 респондентів.

Першість за рейтингом та охопленням зберігає «Хіт FM». «Радіо П’ятниця» випередило «Шансон» і вийшло на друге місце у топі за показником рейтингу. А «Ретро FM» змістилось на дві позиції вниз у зв’язку із зростанням охоплення «Русского Радио Україна» та «Авторадіо».

2_1_radio

У портреті радіослухачів зросла частка користувачів інтернету, у порівнянні з аналогічною другою хвилею 2016 року (було 74,8%, стало 78,1%), а також частка тих, хто має рівень доходу вищий та вище середнього (було 33,4%, стало 43,1%). При цьому, знизилась частка радіослухачів, які читають газети декілька разів на тиждень було (40,1% стало 35,1%).

Артем Прокопенко, аналітик/медіа планер UMG, прогнозує поступове зростання онлайн радіослухання в Україні і надалі та радить рекламодавцям коригувати свої стратегії з огляду на означені тенденції.

Ще одним радіотрендом, на думку керівника напряму «Радіо та преса» GroupM Наталії Чернець, є стабільне зростання лояльних слухачів.

«Основна тенденція в характері слухання радіо, на мій погляд, – невелике зростання рейтингів (аудиторії 15-хвилинних інтервалів) поряд зі зниженням денних і тижневих охоплень.Відповідно, якщо інтерес масової аудиторії до радіо знижується, то частка найбільш лояльних постійних слухачів збільшується. Така динаміка може свідчити про поліпшення якості контакту з цією аудиторією», – аналізує Наталія Чернець. Але при цьому вона закликає радіостанції залучати й нову аудиторію.

2_2_radio

Артем Прокопенко, аналізуючи останні зміни у радіогалузі, переконаний: «Ребрендинг та зміна формату «Радіо 24» на «Радіо Максимум» в березні 2017 не допоміг станції піднятися у рейтингу. Чи вплине на суттєві зміни ребрендинг «Любимого радио», яке також нещодавно змінило свою назву на Power FM, дізнаємося у 3-ій хвилі». Серед новин радіоринку варто згадати й те, що радіо Nostalgie віднедавна увійшло у склад медіахолдингу «Люкс».

До слова, до дослідження «Радіокомітету» на етапі другої хвилі долучилася радіостанція «Країна FM».

Дослідження RadioResearch проводиться компанією «Kantar TNS в Україні» методом комп’ютеризованого телефонного опитування слухання за вчорашній день Day after recall CATI (DAR CATI) на замовлення міжгалузевого індустріального об’єднання «Радіокомітет». Опитування проводиться серед населення міст України чисельністю 50 тисяч і більше, у віці 12-65 років. Дані поточної хвилі дослідження охоплюють період з 10 квітня по 25 червня 2017 року. Вибірка склала 10158 респондентів.

Джерело