Діти, з якими батьки регулярно читають книги, набагато частіше читають самостійно

За даними TNS Оn-line TRACK за липень 2015 року, існує пряма залежність дитячого читання від того, наскільки часто читають їм батьки.

Майже чверть батьків, у яких є діти дошкільного віку читають книги щоденно, трохи більша доля батьків дітей молодшого шкільного віку, що щоденно читають (29%).

read1

Логічним видається  взаємозв’язок між тим, як часто читають самі батьки та як часто вони читають дітям. Так, якщо мова йде про батьків дошкільнят, то 86% батьків, що самі читають кожного дня, також читають своїм дітям хоча б декілька разів на тиждень, в той же час серед тих, хто сам читає хоча б раз на тиждень таких 77%, а серед тих, хто рідко сам читає таких взагалі менше половини – 46%.

read2

Приблизно такий самий розподіл є й між батьками дітей молодшого шкільного віку (6-11 років): 69% батьків, що самі щодня читають, також читають своїм дітям хоча б декілька разів на тиждень.

read3

Але найцікавіше те, що чим більше батьки читають дітям, тим частіше потім діти й самі читають. Наприклад, 85% дітей молодшого шкільного віку, яким батьки читали декілька разів та тиждень, і самі читають декілька разів на тиждень. А от у ситуації, коли батьки читали дітям 2-3 рази на місяць або рідше, менше половини дітей – 43% читають самі.

read4


Сьома хвиля дослідження проводилася з 14.07.2015 — 21.07.2015 методом он-лайн опитування. Географія дослідження: Вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка — 1000 чоловік, квотна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту.