Хроніки блокування російських ресурсів: різке падіння охоплень

Охоплення Vk.com, Ok.ru. Mail.ru і Yandex зменшилися в 2-2.4 рази, а починаючи з 20 травня, сумарно їх середньодобове десктопне охоплення впало в 2.3 рази, такі дані Kantar TNS CMeter.

Найвідчутніше падіння почалося 22 травня, коли вже більшість провайдерів включили блокування, тому, хоча в понеділок охоплення зазвичай зростає після просідання на вихідних, в поточній ситуації відновлення не відбулося, і охоплення продовжили падіння.

1

 

«Наскільки б масово не поширювалася інформація, про те як «уникнути» блокування, як і прогнозувалося більшість інтернет-користувачів не будуть сильно ускладнювати собі життя і їм легше перестати користуватися заблокованими ресурсами, — коментує Анна Шахдінарян, керівник проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter .

У виграшній позиції як і раніше залишається Facebook, приріст добового десктоп охоплення якого становить 30%.

2

З моменту оголошення про блокування, триває зліт Opera.com: тижнева аудиторія сайту зросла з 1% до 12%.


Дані дослідження Kantar TNS CMeter: desktop інтернет-користувачі у віці 14-70 років

 Дослідження CMeter об’єднує дані з 3-х джерел:

  •  Site-centric- лічильники, інтегровані в сайти. На даний момент у вимірі є близько 250 сайтів, з них близько 30 з фіксацією відео.
  •  Frame-centric- лічильники встановлені не на сайті, а в фреймі банерної мережі. На даний момент у вимірі більше 2500 сайтів
  •  User-centric- панель охоплює близько 5000 респондентів щодня, поряд зі стандартними показниками (hits, охоплення, соціально-демографічні тощо показники по всіх сайтах, з якими контактували респондента), також фіксує контакт панелістів з контентом.

 Дані з усіх джерел об’єднуються в режимі реального часу, що гарантує відсутність втрат в даних.