Хроніки блокування російських ресурсів: зміни mobile-ландшафту

У минулому році Kantar TNS CMeter, почали вимірювати аудиторію мобільних додатків. Порівняння середньодобових охоплень до новини про блокування ресурсів і в перші дні після показало, значне зростання охоплення Play Market, тому що користувачі кинулися шукати альтернативні способи використовувати далі свої додатки, зокрема спеціальні програми VPN і захищені браузери.mobile1

«Поведінка користувача на смартфоні відрізняється від десктопної. Якщо не брати до уваги системні функції — дзвінки, галереї, налаштування та інше, то топ додатків був досить стабільним — месенджери, соціальні мережі, YouTube, браузери, поштові сервіси. Зокрема, додаток Вконтакте був найпопулярнішим з соц.мереж і він значуще не втрачає свої охоплення станом на 17.05.2017»- коментує ситуацію Анна Шахдінарян, керівник проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter.

mobile2

Очевидним є зростання месенджерів і соцмереж: Viber, Facebook, Telegram і навіть трохи  Snapchat. При цьому, зростання Twitter стало можливим в основному завдяки гарячим обговоренням даної теми. Сервіси Yandex були також популярні, що пов’язано, з тим, що користувачі кинулися перевіряти чи працюють ще вони. Паралельно відбувається апробація сервісів карт 2GIS і Google maps. Поштовий та браузерний «ландшафти» змінюються, але поки не сформувались остаточно.


Дані дослідження Kantar TNS CMeter

Методологія дослідження мобільних додатків Kantar TNS CMeter: спеціальна мобільна панель на смартфони якої встановлений софт, який вимірює контакти з усіма додатками на телефоні при активному екрані. Дані про охоплення від мобільних користувачів, міське населення 50k +, в абсолютних числах вони становлять 5,113 млн. користувачів.