Як українці проводять дозвілля?

Економічна криза вплинула на те, як проводять свій вільний час громадяни України

Збільшується кількість українців, які економлять на витратах, пов’язаних зі звичайним повсякденним дозвіллям, якщо в другому півріччі 2013 року 35% населення декларували, що економлять на проводження вільного часу, то в 2014 році їх кількість збільшилася на 5%.

economy1

Звичайно, аналізувати вподобання щодо проведення вільного часу важливо в розрізі вікових груп: найбільше декларують скорочення витрат на дозвілля люди старшого віку. Серед молоді цей показник менший.

economy2

У порівнянні з 2013 роком, менше молодих людей ходять в кінотеатри, на дискотеки, в нічні клуби, відвідують кафе, піцерії. Молодь менше контактує з оффлайн медіа платформами: телеканали, радіо, друковані видання. Інтернет і соціальні мережі залишаються найбільш поширеними видами проведення часу для молоді. Серед людей старшого віку дозвілля поза домом практично не змінився: прогулянки по місту, робота на присадибній ділянці, церква, богослужіння. Як і серед молоді, знижуються контакти з радіо та друкованими виданнями, в тому числі читання книг. Але перегляд телеканалів, а також домашня робота, в т.ч. приготування їжі, як і рік тому, залишаються основними заняттями.

economy3

Крім повсякденного дозвілля, більше українців декларують економію на відпустці. В основному це стосується категорії людей, яка їздить на відпочинок по Україні, а кількість громадян, які їздять відпочивати за кордон залишається стабільно невеликою.

economy4


Дані з дослідження MMI за 2 півріччя 2013 і 2014 роки (збір даних в вересні та грудні):

-Населення України 16-65 років, у містах 50 тис. + (Крим і зона АТО виключені з аналізу)

-Вибіркова сукупність: 9047 респондентів у 2013 році, 9609 — респондентів у 2014 році.