Майбутнє після карантину

Марина Костроміна розпочала третій цикл антикризових вебінарів Kantar No-Panic Talks.

Свою доповідь «Майбутнє після карантину», Марина Костроміна, Аккаунт-директорка компанії Kantar Україна, присвятила питанню підготовки бізнесу до «нової реальності», порадила брендам пришвидшити процеси прийняття рішень та власну цифрову трансформацію.

Через нестабільну економічну ситуацію та тривалість карантину (Україна на 4-му місці у світі за цим критерієм), 58% українців стверджують, що через коронавірус вони вже зараз зазнали негативного впливу на рівень їхнього добробуту. Про це свідчать дані 4 хвилі Kantar COVID-19 Barometer.

Kantar_вплив коронавірусу на доходи

Слід зауважити, що не всі споживачі вбачають негативні перспективи у своєму фінансовому майбутньому. З 11 травня (від початку згорання карантину) деякі ритейлери та заклади харчування фіксують збільшення чеків і трафіку в порівнянні з травнем 2019. 44% населення наразі не вважають за потрібне змінювати свої купівельні звички. Тож сегментації споживачів зараз будуть особливо актуальними та ефективними для зростання бізнесу.

«За час карантину у нас з’явилось багато звичок. Все, чим було зручно користуватися на карантині – перейде у життя після. Йдеться про перекуси, зручність безготівкових платежів, онлайн шопінг », - зауважила експертка.

40% опитаних декларують готовність купувати в тих інтернет-магазинах, де почали купувати на карантині.

Ба більше. «Споживачі почали більше купувати онлайн: на початку карантину це помітили 8% населення. Нині показник підвищився до 23%» — додала вона.

Серед головних драйверів e-commerce нині лідирує можливість зекономити кошти. Цей важіль перевершив навіть доступність товарів, які не можна купити офлайн. Таким чином, прояв турботи про споживача за допомогою акцій та спеціальних пропозицій у E-commerce зараз відкриє нові горизонти.

Карантин вагомо вплинув на емоційний стан споживача. «За час карантину споживач став особливо уважним та вразливим, тому більше уваги варто придiляти споживацькому досвiду», — підкреслила Аккаунт-директорка.

Марина Костроміна сформувала список рекомендацій для бізнесу:

Споживач в центрі бізнесу. Великого значення зараз набувають підтримка споживача та постійний зв’язок з ним за допомогою чесної й відкритої комунікації.

Енергійність та  адаптивність. Пришвидшіть робочий процес й гнучкість у прийнятті бізнес-рішень. Найнесподіваніші бізнес-альянси та відмова від «ми завжди так робили» — обов’язкова умова успіху.

HR. Важливе розуміння, що зараз відбувається з вашим персоналом: його мотивація, почуття. Так, рівень безробіття мотивує, але від того чи правильно співробітники інтерпритують рішення керівників, залежить наскільки вони готові викладатися на повну. Вивчення корпоративного клімату надасть нові можливості у 2020.

Доступ до продукту. Для збереження продажів, споживач повинен мати постійний доступ до вашого продукту як фізично, так і матеріально. Українці вміють економити, проте зазвичай після складного періоду скорочення витрат, можуть робити коштовні покупки із виправданням «як так довго себе обмежував, я заслужив перерву». Тому важливо після карантину не тільки відбудувати логістичну екосистему, а й продумати бренд-портфоліо, готове як до даунтрейдів, так і до імпульсних покупок.

Нові вебінари Kantar Talks за посиланням: https://kantartalks.tns-ua.com/