Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні

Рівень  торгівлі контрабандою та підробною продукцією стрімко зростає, що коштує бюджету України понад 4,64 млрд грн недоотриманих податків. 

В Україні стрімко зростає рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами — у 2019 році він сягнув позначки 6.5%, маючи стійку тенденцію до зростання починаючи з 2017 року. Такі дані проекту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, що входять у топ-10 платників податків в Україні.

За оцінками експертів Kantar сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році — 4 640 633 800 грн. Понад 3,6 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку.

Найбільш поширеними нелегальними марками на ринку України є Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free, частка яких складає 70% у структурі контрабанди. Також контрабанду можна зустріти й серед марок Marble, NZ та Astru.

Нелегальна продукція переважно розповсюджується у 5-ти областях України: Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській. Цікаво, що найбільше нелегальної продукції продається у Дніпропетровській області (22%).

Вуличні торговці, відкриті ринки, магазини та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 54% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців та на відкритих ринках.

6449_AIT_infographics

Повний звіт: AIT_w40_Kantar_industry_media_200619

Структура дослідження: 3000 курців,  старші за 18,5 років. 6 разів на рік. інтерв’ювання,  отримання пачок, дослідження пачок, виявлення нелегальних пачок.