Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні (3 хвиля 2019)

Рівень  торгівлі контрабандою та підробною продукцією  продовжує стрімко зростати, що коштує бюджету України вже понад 5,1 млрд грн недоотриманих податків. 

В Україні  продовжує стрімко зростати рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами — у 2019 році він сягнув позначки 7.2%, маючи стійку тенденцію до зростання починаючи з 2017 року. Такі дані проекту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, що входять у топ-10 платників податків в Україні.

За оцінками експертів Kantar сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році — 5 083 125 000 грн. Понад 3,9 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку.

Найбільш поширеними нелегальними марками на ринку України є Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free, частка яких складає 73% у структурі контрабанди. Також контрабанду можна зустріти й серед марок Marble, NZ та Jin Ling.

Нелегальна продукція переважно розповсюджується у 5-ти областях України: Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській. Цікаво, що найбільше нелегальної продукції продається у Дніпропетровській області (19%).

Вуличні торговці, відкриті ринки, магазини та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 54% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців та магазини.

Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами_червень 2019

Повний звіт: AIT_w41_Kantar_industry_media_060819

Структура дослідження: 3000 курців,  старші за 18,5 років. 6 разів на рік. інтерв’ювання,  отримання пачок, дослідження пачок, виявлення нелегальних пачок.