Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні (3 хвиля 2020)

В Україні продовжується стрімке зростання торгівлі підробленою продукцією.

Дані проєкту Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, що проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, які входять у топ-10 платників податків в Україні.

Середньозважений рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні у 2020 році становить 5.9%. Рівень контрафакту продовжує суттєво зростати та досяг 1.3% від загального обсягу тютюнової продукції, рівень іншої нелегальної продукції (немаркованої українськими акцизними марками та контрабанди) знизився до 4.6%.

Розглядаючи динаміку нелегальної торгівлі в окремі періоди 2020 року, слід зазначити про значне зростання нелегальної продукції в серпні до 6,9%.

Рівень втрат державного бюджету від недоотриманих податків у 2020 році оцінюється на рівні 4,5 мільярди гривень.

У 2020 році 32% продукції, немаркованої українськими акцизними марками, та контрабанди має  маркування для магазинів безмитної торгівлі (Duty Free Only), також зросла часта контрабанди з Білорусі (18%) і Молдови (6%), та значно зріс рівень продукції підробленої в Україні — до 22%.

«У 2020 році ми спостерігаємо не тільки найбільший за останні 6 років рівень контрафакту, а також його стійке зростання», — зазначила експертка Kantar Тетяна Свердлик.

Серед нелегальних марок найбільш поширеними є Compliment з маркуванням Duty Free, а також Marshall, Jin Ling, NZ, Фест, Marvel та Credo, частка яких складає 62% у структурі нелегальної продукції.

75% нелегальної продукції традиційно зафіксовано в 6-ти областях України: Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій, Запорізькій та Чернівецький, серед яких на першому місті Харківська область (19%).

Kantar_Інфографіка_3 хвиля_2020

Ознайомитися зі звітом: Kantar_AIT_w47_industry_media_Ukr part

Структура дослідження: 3000 курців,  старші за 18,5 років. 6 разів на рік. інтерв’ювання,  отримання пачок, дослідження пачок, виявлення нелегальних пачок.