Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні (4 хвиля 2019)

Рівень торгівлі контрабандою та підробною продукцією продовжує стрімко зростати.

В Україні стрімко зростає рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами — у 2019 році він сягнув позначки 7%, маючи стійку тенденцію до зростання починаючи з 2017 року. Такі дані проекту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, що входять у топ-10 платників податків в Україні.

За оцінками експертів Kantar сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році — 4 997 170 990 грн. Понад 3,8 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку.

Найбільш поширеними нелегальними марками на ринку України є Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free, частка яких складає 66% у структурі контрабанди. Також контрабанду можна зустріти й серед марок Marble, NZ та Jin Ling.

Нелегальна продукція переважно розповсюджується у 5-ти областях України: Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській. Найбільше нелегальної продукції продається у Дніпропетровській області (19%).

Вуличні торговці, магазини, відкриті ринки та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 54% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців та на відкритих ринках.

AIT_aug_fin

Структура дослідження: 3000 курців,  старші за 18,5 років. 6 разів на рік. інтерв’ювання,  отримання пачок, дослідження пачок, виявлення нелегальних пачок.


 

Kantar Україна (у минулому TNS Україна) є представником провідного світового дослідницького бренду Kantar.

Kantar Україна пропонує подивитись на українців з усіх сторін – як вони живуть, здійснюють покупки, голосують, дивляться, читають або використовують інтернет.

В активі Kantar Україна дослідницькі методи та технології, які допомагають дізнаватись більше про українців  – від визначення мотивів здійснення покупки до медіаспоживання, від моніторингу інтернет-діяльності до екзит-полів, від масштабних кількісних досліджень до якісного вивчення покупців.