Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні (5 хвиля 2019)

Рівень торгівлі контрабандою та підробною продукцією продовжує стрімко зростати.

В Україні стрімко зростає рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами — у 2019 році він сягнув позначки 6.8%, маючи стійку тенденцію до зростання починаючи з 2017 року. У порівнянні з 2018 роком цей показник становив 4.4%. Такі дані проекту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, що входять у топ-10 платників податків в Україні.

За оцінками експертів Kantar сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році — 4 812 649 50грн. Понад 3,7 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку.

Найбільш поширеними нелегальними марками на ринку України є Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free, частка яких складає 60% у структурі контрабанди. Також контрабанду можна зустріти й серед марок Marble, NZ та Fest.

Нелегальна продукція переважно розповсюджується у 5-ти областях України: Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській. Найбільше нелегальної продукції продається у Дніпропетровській області (19%).

Вуличні торговці, магазини, відкриті ринки та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 76% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців, магазини та відкриті ринки.

Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновою продукцією 5 хвиля 2019

Структура дослідження: персоналізовані інтерв’ю із 3000 курцями, чоловіки та жінки старші за 18,5 років.

Періодичність: 6 хвиль на рік.