На думку українців, суди та митна служба найбільш корумповані структури

Згідно даних Моніторингу сприйняття реформ у суспільстві, який компанія TNS проводить спільно з Національною Радою реформ, найменш корумпованими структурами, на думку опитаних, є заклади середньої та дошкільної освіти та поліція, а от найбільш корумповані – суди, митна служба, міліція та прокуратура.

corruption1

Жителі Києва значуще нижче оцінюють рівень корумпованості поліції. Мешканці Південного регіону дають нижчі оцінки корумпованості міліції.

«Цікавою є оцінка корумпованості поліції, адже для 38% респондентів було важко відповісти чи є нова поліція корумпованою, мабуть це пов’язано з тим, що багато опитаних ще не мали досвіду спілкування з представниками поліції. Також високий відсоток тих, кому важко оцінити корумпованість Національного Банку України, можливо через те, що ця структура є досить віддаленою від населення і працює лише з юридичними особами», — коментує заступник генерального директора компанії TNS Світлана Винославська.

Більш ніж 1/3 респондентів за останні 3 місяці особисто стикалися з випадками корупції. Більше половини (54%) вказали, що розуміли, що без хабара ситуація не буде вирішена, та ще 26% наголошують, що державний посадовець прямо або опосередковано вимагав хабар (відсоток таких відповідей виріс в порівнянні з вереснем цього року).

corruption2

У порівнянні з даними вересня зросла частка тих, хто вказав, що не давав би хабара і намагався б вирішити своє питання офіційно, якби в майбутньому довелося мати справу з ситуацією корупції.

Якщо говорити про оцінку змін у боротьбі з корупцією, то більше половини респондентів не помітили жодного заходу та ще 18% не змогли нічого відповісти з цього приводу . Значуще більше таку точку зору поділяють жителі Західного регіону (60%). Але 19% вказали, що запроваджуються реальні кримінальні справи проти корупціонерів, 12% — що держава призначає покарання для тих, хто дає хабарі, 7% вказали, що держава робить покарання для корупціонерів жорстким і невідворотним.

corruption3

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах.

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна на сайті Національної ради реформ reforms.in.ua.


Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 18.11.2015 – 24.11.2015. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.