Огляд матеріального стану українців — Інфографіка

Карантинні обмеження в країні позначилися на погіршенні матеріального стану українців.

Під час карантину 41% опитаних зазнали негативних змін у робочому графіку чи оплаті: 15% відправилися в неоплачувану відпустку, 5% — зменшили зарплатню при тому ж об’ємі роботи, 13% — перейшли на неповну зайнятість зі зменшеною зарплатнею, а 8% —  звільнили. Про це свідчать дані опитування Kantar online TRACK, проведеного 16-21 квітня.

У Києві частіше за опитаних в цілому працюють за повним графіком, але зі скороченою зарплатою (11% проти 5% відповідно).

Не мали змін на роботі 46% респондентів (33% — працюють як і раніше — той же обсяг роботи і зарплата, 13% — як і раніше не працюють (безробітні, декретна відпустка тощо).

Зміни в роботі позначилися на матеріальному благополуччі опитаних.  Якщо взимку частка тих, кому грошей вистачає тільки на їжу складала 10% -12%, то зараз таких уже 15%. У квітні скоротилася частка тих, кому вистачає на побутову техніку (23% проти 30% у лютому).

Найбільш значущі відмінності в оцінці матеріального становища спостерігаються за розміром населеного пункту.

Мешканці великих міст та Києва в матеріальному плані відчувають себе краще, ніж мешканці інших міст. Зокрема, вони частіше, за мешканців середніх і малих міст, можуть дозволити собі практично все, крім таких дорогих покупок як, наприклад, квартира або заміський будинок (13%, 6% і 4% відповідно).

У фінансовому плані найбільші побоювання викликають девальвація гривні (це відзначають 55%) та проблема безпеки платежів, транзакцій та рахунків.

Водночас на страх за безпеку платежів повпливав ріст частки тих, хто освоює онлайн-банкінг та платить онлайн, вважає Анна Шахдінарян, експертка, Директор по роботі з ключовими клієнтами Kantar Україна.

«Таке високе положення страху за безпеку транзакцій демонструє, що люди більше стали користуватися онлайн платежами. Для них цей інструмент є новим, тому й викликає побоювання. Для закріплення навичок потрібно більше  показувати, що це безпечно й говорити: «гроші нікуди не дінуться, тому що ми використовуємо системи захисту». Найголовніше — пояснити це просто і зрозуміло» , — радить Анна Шахдінарян.

74% опитаних вже зацікавлені в збільшенні своїх доходів: 6% — вже почали підробляти, 38% — знаходяться в пошуку можливостей, а 30% — поки тільки розмірковують про це.

Деталі огляду матеріального стану українців в інфографіці:

Kantar Online Track, 16-21 квітня, Огляд матеріального стану українців

Kantar Online Track, 16-21 квітня, Огляд матеріального стану українців


Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів.