Підтримка кандидатів у президенти

Інтернет-користувачі України не налаштовані робити щось для кандидата у Президенти, якому симпатизують. Максимум, на що погодились би – це допомогти у поширенні агітаційних матеріалів, виступити у вуличній дискусії або партійних зборах на його підтримку.

Серед кандидатів у Президенти, більшість опитаних симпатизують В. Зеленському. Третина опитаних відповіли, що саме його готові були б підтримати, навіть якщо не планують брати участь у виборах Президента. На другому місці за симпатіями – чинний Президент П. Порошенко. Такі дані дослідження Kantar TNS Online Track 2019.

Більшість респондентів не налаштована робити щось для кандидата у Президенти, якому симпатизують. Максимум, на що погодились би – це допомогти у поширенні агітаційних матеріалів, виступили б у вуличній дискусії або партійних зборах на його підтримку.

Kantar TNS online TRACK_Підтримка кандидатів в президенти лютий_1

Лідери симпатій — В.Зеленський та П.Порошенко.

Способи, у які симпатики готові підтримати цих кандидатів, в цілому схожі. Разом з тим ті, хто симпатизують В.Зеленському, більше схильні відкрито демонструвати свою лояльність. Вони частіше налаштовані поширювати його агітаційні матеріали (35%), носити значок із його символікою (24%) та прикріпляти символіку на автомобіль (12%).

Натомість ті, хто симпатизують П.Порошенку, значущо частіше відмовляються робити принаймні щось для кандидата (44%).

Допомогти фінансово В. Зеленському готові 6% респондентів, П.Порошенко – 3%, Ю.Тимошенко – 2%.

Підтримка обєднань політиків

Тільки 3% готових підтримати Володимира Зеленського схвалили б його коаліцію з Петром Порошенком, тоді як серед симпатиків діючого Президента позитивно поставились би до його об’єднання з Володимиром Зеленським у 6 разів більше респондентів (17%).

Kantar TNS online TRACK_Підтримка об'єднань кандидатів лютий_3

 

За результатами опитування Андрій Садовий – найкраща фігура для коаліції з кожним з кандидатів-лідерів президентських перегонів.

Серед респондентів, які готові підтримати кандидата у Президенти В.Зеленського, схвалили і підтримали б його об`єднання з Андрієм Садовим 16%, з Олександром Шевченком – 10%,  Анатолієм Гриценком – 9%, з Олегом Ляшком – 8%, з Юлею Тимошенко – 6%.

Серед симпатиків чинного Президента 29% схвалили б його об’єднання з Андрієм Садовим, 18% — з Русланом Кошулинським, 17% — з Володимиром Зеленським, 14% — Анатолієм Гриценком і 13% — з Ігорем Смешко.


Дизайн дослідження: Цільова аудиторія — жінки та чоловіки 18-55 р, міське населення України (окрім Криму та зони ООС). Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.