По іншу сторону блокування: як заборона російських ресурсів змінила картину UAнету всього за один день

Блокування російських інтернет-ресурсів викликало масу емоцій і вплинуло на інтернет-поведінку аудиторії миттєво. Дані Kantar TNS CMeter в реальному часі показують, як вчорашні новини поміняли охоплення ресурсів. Порівняння охоплень за 16.05 з середньодобовими охопленнями минулого тижня підтвердили, що користувачі соц.мереж поспішили перевіряти, прощатися і переносити все своє контентне майно і шукати сервіси-замінники.

«Вже можна впевнено прогнозувати зростання охоплення Facebook.com і Ukr.net приблизно на + 30%, не уникне приросту охоплення й Instagram та досить непопулярна соц.мережа в Україні — Google+», — зазначає Анна Шахдінарян, керівник проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter.

Як і в будь-якій емоційній ситуації, впали перегляди звичайного відео (фільми, серіали).

Рисунок2

Величезний приріст охоплень спостерігається, звичайно ж, у новинних ресурсів, за інформацією яких користувачі намагаються розібратися, що ж їм робити. Рисунок1

Охоплення сайту Opera.com зросло на + 615%. Він вперше увійшов в ТОП-100 відвідуваних ресурсів за день.


Дані дослідження Kantar TNS CMeter: desktop інтернет-користувачі у віці 14-70 років

Дослідження CMeter об’єднує дані з 3-х джерел:

Site-centric- лічильники, інтегровані в сайти. На даний момент у вимірі є близько 250 сайтів, з них близько 30 з фіксацією відео.

Frame-centric- лічильники встановлені не на сайті, а в фреймі банерної мережі. На даний момент у вимірі більше 2500 сайтів

User-centric- панель охоплює близько 5000 респондентів щодня, поряд зі стандартними показниками (hits, охоплення, соціально-демографічні тощо показники по всіх сайтах, з якими контактували респондента), також фіксує контакт панелістів з контентом.

Дані з усіх джерел об’єднуються в режимі реального часу, що гарантує відсутність втрат в даних.