Про що і про кого читали українці в Wikipedia в липні?

Трагічна загибель журналіста Павла Шеремета підняла в липневий топ статтю про нього і про Олену Притулу, як на російській так і на українській мовах. А стаття про космічний апарат Юнона, який 5 липня вийшов на орбіту Юпітера розмістилась на другому місці , такі дані дослідження TNS CMeter.

У першій п’ятірці також гра Pokemon Go, яка отримала неймовірну популярність в світі і Чемпіонат Європи з футболу, закінчився на початку місяця. Цікаво, що стаття про покемонів в загальному, також була популярна.

wiki1

Гучні кіно-прем’єри, як завжди в топі, так фільм Загін Самогубців в рейтингу зайняв 11 місце, а статті про актрису Марго Роббі, яка зіграла одну з головних ролей, а також про її персонажа Харлі Квінн зайняли 12 і 21 місця відповідно.

Популярними також були статті про Івана Купала, про перейменований у Кропивницький Кіровоград і Волинську різню.

Постійно в топ 30 тримається стаття про телесеріал Гра Престолів, а в липні до неї приєдналася стаття про одну з актрис серіалу Емілію Кларк, що швидше за все пов’язано з виходом нового повнометражного фільму з її участю.

wiki


Досліджуються desktop  інтернет-користувачі

Дослідження CMeter об’єднує дані з 3-х джерел:

  1. Site–centric- лічильники, інтегровані в сайти. На даний момент у вимірюванні є близько 250 сайтів, з них близько 30 з фіксацією відео.
  2. Frame–centric- лічильники встановлені не на сайті, а у фреймі банерної мережі. На даний момент у вимірюванні більш 2500 сайтів
  3. User–centric- панель, що охоплює близько 5000 респондентів щодня, поряд зі стандартними показниками (hits, охоплення, соціально-демографічні тощо показники по всіх сайтах, з якими контактували респонденти), також фіксує контакт панелістів з контентом.

Дані з усіх джерел об’єднуються в режимі реального часу, що гарантує відсутність втрат у даних.