Релігія в житті громадян України: у що вірять українці?

Згідно з даними дослідження TNS MMI, близько 56% українців вважають себе віруючими, за останні 4 роки цей показник зріс на 3%. Близько половини з них — це жінки старше 30 років. Слід зазначити, що в західних областях України найвищий відсоток віруючих людей — понад 75%.

Безымянный

Серед віруючих людей, 60% — це прихильники Київського патріархату Православної церкви. 24% відносять себе до Московського патріархату з точки зору конфесії. В цілому, частка прихильників як Київського, так і Московського патріархату трохи збільшилася за останній рік.

Безымянный2

З точки зору психографічного профілю, прихильникам УПЦ КП більш притаманні риси соціальної відповідальності і новаторства, що означає енергійність, відкритість до нового і орієнтацію на сім’ю, домашній затишок. У той же час прихильники УПЦ МП більш схильні до консерватизму і індивідуалізму. Це — більш обережні люди старих звичок і традицій, найчастіше соціально неактивні.

Рисунок1

Відносно регіонального поділу, то у всіх регіонах частка православних, які відносять себе до Київського патріархату значно вище, ніж до Московського. Найбільш високі показники у Московського патріархату на Півдні України — 36%.

ukr map


Дані дослідження MMI.

-Населення України 12-65 років, в містах 50 тис. + (Крім АРК)

-Дослідження MMI проводиться на постійній основі.

Джерело: ММI 2012/1, 2015/1, 2016/1, Вибірка 5000 респондентів у 2013-2015 р і 3500 в 2016 р