Рівень скептичного ставлення українців до медреформи помітно зменшується: опитування

Кількість українців, які скептично ставляться до результатів реформи охорони здоров’я, знизилась на 9% у порівнянні із серпнем 2017 року. Натомість збільшилася частка тих, хто займає нейтральну позицію або вагається з оцінкою. Такими є результати вересневого Моніторингу сприйняття прогресу реформ, який проводить Kantar TNS спільно із Національною радою реформ.

Наразі 14% респондентів впевнені, що нинішня реформа охорони здоров’я поліпшить їхнє життя. Водночас 39% опитаних мають протилежну думку і не очікує позитивних результатів від проведення реформи.

zd

Також змінилася ситуація щодо розуміння реформи серед населення, порівняно із попередньою хвилею опитування. Кількість тих, хто вважає, що добре розуміє завдання медреформи зменшилась на 6%. Майже половина респондентів (45%) розуміють реформу тільки частково, а 15% – зовсім її не розуміють.

Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада проголосувала за законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і ліків №6327 і дала старт реформі охорони здоров’я. З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, а з 2020 охопить усі медичні заклади.


 

Дослідження проводилось за допомогою он-лайн опитування з 18 до 29 вересня 2017 року. Географія дослідження – вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка склала 1000 респондентів, квота за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки щодо загальних питань довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох із вісімнадцяти пріоритетних реформах.