Спочатку доступність авто на законній реєстрації, а потім боротьба з «євробляхами», — 76% українців

Ставлення інтернет-користувачів України до автомобілів з європейськими номерами суперечливе. В цілому, респонденти позитивно ставляться до автомобілів з іноземною реєстрацією, проте половина опитаних не купила би таке авто для себе особисто.

За даними дослідження Kantar TNS Online Track 2018, більш ніж половина опитаних респондентів (57%) позитивно ставляться до автомобілів на європейських номерах.

42% придбали б собі автомобіль без розмитнення. 46% не звернули б уваги на європейські номери таксі.

Евробляхи

Лише 10% опитаних відмовилось від послуг таксі із європейськими номерами.

Переважна більшість опитаних (76%) вважає, що держава спочатку повинна забезпечити доступність законної реєстрації іноземних автомобілів, а потім вже боротися з “євробляхами”. 12% опитаних вважають, що держава має припинити можливість використання таких авто. Найбільше ця точка зору характерна для Києва: в столиці так вважає чверть опитаних (21%).

Евробляхи

Близько половини опитаних (47%) вважає, що пільгова ціна на розмитнення автівок, що були завезені до України до січня 2018 року зможе сприятливо вплинути на проблему великої кількості незареєстрованих автомобілів на українських дорогах.

Дослідження проходило 20.07.2018-29.07.2018. Географія — міське населення з усієї України (окрім Криму та зони АТО). Цільова аудиторія — жінки та чоловіки 18-55 р. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.