Ставлення до 8 березня

Зросла частка тих, для кого 8 Березня є хорошим приводом зробити приємне близьким жінкам, і зменшилася частка тих, хто вважає, що свято покликане нагадати про права жінок.

Для близько половини опитаних 8 березня – це хороший привід зробити приємне близьким жінкам (42%), 18% вважають, що це свято важливе, адже нагадує про права жінок, у 14% опитаних свято викликає позитивні емоції. 8% назвали 8 березня пережитком радянського минулого. Такі дані Kantar online TRACK.

Kantar_Ставлення до свята 8 березня

Мешканці Заходу значущо частіше вбачають у 8 березні пережиток радянського минулого (15%) та привід відзначити ще одне свято (12%), але рідше вважають його важливим для нагадування про права жінок (6%). В Центрі роль свята у підтримці прав жінок згадують частіше (26%).

Чоловіки частіше вважають 8 березня пережитком радянського минулого (12%) та рідше відчувають від нього позитивні емоції (10%).

У порівнянні з минулим роком зросла частка тих, для кого 8 Березня є хорошим приводом зробити приємне близьким жінкам, і зменшилася частка тих, хто вважає, що свято покликане нагадати про права жінок.

Kantar_Намір святкувати 8 березня
Більшість респондентів святкують 8 березня (76%) і хотіли б збереження для нього статусу вихідного (74%). Однак, як порівняти з минулим роком значущо зросла частка тих, хто вважають, що 8 березня скоріше не має залишатися вихідним днем (10%).

Прихильників святкування 8 березня більше серед жінок (82%) і мешканців Сходу (81%), тоді як чоловіки та мешканці Заходу рідше виявляють намір святкувати (71% та 61% відповідно).

Серед тих, хто святкують 8 березня, переважна більшість опитаних планують вітати мам. Більшість чоловіків, окрім мам, вітатимуть коханих жінок (79%).
Жінки в цілому мають ширші наміри щодо привітань з 8 березня. Значущо частіше вони вітатимуть подруг (68%), колег (47%) та своїх родичок (40%).

Kantar_Кого планують вітати на 8 березня


Kantar Online Track – проект, започаткований у 2014 році за ініціативи та фінансування Kantar Україна для щомісячного вимірювання та аналізу громадської думки щодо головних подій України. Отримані дані на регулярній основі забезпечують інформацією виробників, медіа та різні інститути країни.

Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів.