Ставлення до онлайн-навчання на карантині

32% батьків було важко організувати процес дистанційного навчання своєї дитини під час карантину.

Вимушене дистанційне навчання під час пандемії COVID-19 стало викликом для всіх:  вчителів, батьків та учнів.

32% батьків було важко організувати процес дистанційного навчання своєї дитини під час карантину. Про це свідчать дані опитування Kantar online TRACK, проведенного 14-28 травня 2020 р.

Попри те, що більшість батьків з цим впоралась досить легко, менше ніж половина готові й після завершення карантину зберегти онлайн-навчання як доповнення до традиційного (62% і 45% відповідно).

Молоді батьки частіше скаржаться на складнощі з організацією навчання дітей (46% проти 32% по вибірці в цілому), а респонденти з низьким рівнем доходу частіше категорично не підтримують використання онлайн-навчання і після карантину.

Kantar online навчання на карантині

Більшість батьків можуть назвати засоби, якими користувались їхні діти під час навчання на карантині.

На першому місці – месенджери (82%). На другому – електронна пошта (52%). Спеціальні платформи, такі як Classroom, Classtime, закривають  ТОП-3 засобів комунікації вчителя й учня (46%).

Батьки, діти яких навчаються у середній школі, частіше вказували, що в процесі навчання були задіяні сайти шкіл і гугл-форми для тестування (37% та 40% відповідно), а батьки дітей старших класів, окрім сайтів шкіл, також частіше називали платформи для онлайн-підготовки до ЗНО (45% та 23% відповідно).

Kantar засоби для навчання на карантині


Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів. Квотна вибірка. Квоти за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту.

Дата польових робіт: 14-28 травня 2020.

Дослідження проведене за ініціативи та фінансування Kantar Україна.