Ставлення українців до підвищення комунальних тарифів

64% інтернет-користувачів України не впевнені, що зможуть повністю оплачувати комунальні рахунки після подорожчання. 7% опитаних планують не платити взагалі.

За даними дослідження Kantar TNS Online Track 2018, більше ніж половина респондентів (64%) не впевнені, що зможуть повністю оплачувати комунальні рахунки після подорожчання. Сумарна частка тих, хто вважає, що зможе сплачувати рахунки по новим тарифам складає 30%. Дослідження було здійснено з метою з’ясувати ставлення українців до актуальних проблем сучасного суспільства.

Чоловіки (14%), мешканці Півдня (17%) і великих міст (14%) значуще частіше впевнені у тому, що зможуть повністю оплачувати комунальні.

комунальні тарифи

Більшість респондентів, які не впевнені, що зможуть оплачувати комунальні тарифи, планують платити стільки, скільки їм буде під силу (27%). Приблизно рівні частини респондентів будуть економити газ та оформлять субсидію (24 та 23% відповідно). 7% планують не платити взагалі, 6% знайдуть додаткове джерело доходу і лише 3% розглядають оформлення розстрочки.

Мешканці Києва значуще частіше висловлюють готовність не платити взагалі (15%) і рідше планують оформити субсидію (6%).

Субсидія

Близько третини респондентів не намагалися оформляти субсидію і не планують цього робити. Четверта частина опитаних хотіла оформити субсидію, але їм відмовили. 9% ще не оформлювали субсидію, але планують це зробити, 6% — спробують  оформити субсидію ще раз після відмови, 13% — знаходиться в процесі оформлення, 12% — вже оформили субсидію.

Тих, кому відмовили в оформленні субсидії, значущо більше серед мешканців  Заходу (35%) і значущо менше серед мешканців Києва (13%) та Півдня (14%). Тих, хто не планує оформляти субсидію, значущо більше серед мешканців Києва (41%), Півдня (50%) та великих міст (42%), але значущо менше – серед мешканців Заходу (22%) і малих міст (24%).

Дослідження проходило 24.10.2018-31.10.2018. Географія — міське населення з усієї України (окрім Криму та зони АТО). Цільова аудиторія — жінки та чоловіки 18-55 р. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.