Ставлення українців до політиків у лютому 2019

Організовувати спільне підприємство, управляти фінансами, будувати власний будинок та виховувати дітей: Володимир Зеленський продовжує лідирувати, а Юлія Тимошенко – втратила свої позиції.

 

У лютому на запитання «Хто з політичних лідерів здатен поліпшити життя в Україні?» більшість голосів респондентів отримав Володимир Зеленський (36%), особливо серед молодої аудиторії (43%). Такі дані дослідження Kantar TNS Online Track 2019.

На другому місті – Петро Порошенко (19%). Потім йдуть Андрій Садовий (13%) та Святослав Вакарчук (10%). На п’ятому місці – А. Гриценко (9%) та Ю.Тимошенко (9%). В А.Садового частіше вірить Західний регіон (19%), тоді як у С.Вакарчука – Південний (16%).

Kantar TNS online TRACK_Ставлення до політиків лютий_1

Організувати спільне підприємство або разом попрацювати найбільше респондентів хотіли б з Володимиром Зеленським (35%). Частіше – це респонденти зі Сходу (41%), а рідше – з Заходу (26%).

На другому місці – Петро Порошенко та Святослав Вакарчук (по 17%), потім – Андрій Садовий (9%). Закриває п’ятірку лідерів – Сергій Тарута (5%).

Kantar TNS online TRACK_Ставлення до політиків лютий_2

Будівництво власного будинку довірили б, частіше за інших, В.Зеленському (16%). На другому місті – П.Порошенко, А.Садовий та С.Вакарчук.

Особами, яким би довірили управління фінансами, для 19% респондентів є В.Зеленський та П.Порошенко. Потім, з відривом, названо таких політиків як С.Тарута (7%), С.Вакарчук (6%), В.Рабинович (6%) та А. Садовий (6%).

Інші політики набрали менше ніж 5% голосів. Серед них і Ю.Тимошенко з 3%, яка у лютневій хвилі набрала менше голосів респондентів, ніж у січневій.

Kantar TNS online TRACK_Ставлення до політиків лютий_3

Виховання власних дітей респонденти довірили б частіше не професійним політикам, а представникам шоу-бізнесу: В.Зеленському (23%) і С.Вакарчуку (16%). Їм же, частіше за інших, опитані довірили б наглядати за хворими / немічними родичами та близькими (15% і 12% відповідно). П.Порошенку у поточній хвилі частіше довірили б доглядати за хворими родичами та близькими.

У рейтингу в усіх поставлених запитаннях лідером є В.Зеленський.

Привертає увагу, що опитані, як і в минулій хвилі, частіше довірили б йому виховання своїх дітей, ніж управління фінансами, будівництво будинку та догляд за родичами.

У питанні фінансової довіри В.Зеленський поділяє місце з П.Порошенком, а по можливості довірити близьких людей – з С.Вакарчуком.

Показово, що у порівнянні з січнем 2019 по всім запитанням блоку «Ставлення до політиків» значущо зменшилась частка респондентів, яким важко відповісти або вони відмовляються від відповіді.


 

Дизайн дослідження: Цільова аудиторія — жінки та чоловіки 18-55 р, міське населення України (окрім Криму та зони ООС). Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.