Святкування Різдва в Україні

Українці традиційно святкуватимуть Різдво у родинному колі та готуватимуть кутю.

Для опитаних Різдво – це передусім родинне свято. Серед тих, хто його відзначають (82%), переважна більшість роблять це у родинному колі (78%). Такі дані Kantar Online Track.

На Сході та у великих містах рідше святкують Різдво (по 74%), тоді як на Заході – частіше (96%).

На Заході України значуще частіше поширене святкування Різдва у родинному колі (89%) та відвідування церкви (32%), на Півдні – відвідування хрещених (32%), на Сході – зустрічі з друзями (22%), у великих містах – поїздки на природу, дачу (4%).

Святкування Різдва

64% опитаних дотримуються звичаю готувати на Різдво кутю. Значущо частіше, ніж у вибірці в цілому, святкову страву готують на Заході (86%), в Центрі (76%) та у малих містах (71%) і рідше – у великих містах (53%) та на Сході (49%).

Бажана дата святкування Різдва в Україні

Святкування Різдва 7 січня підтримують 39% опитаних. Святкувати Різдво 25 грудня вважають правильним п’ята частина респондентів (21%). На думку 27% опитаних, святкування Різдва може відбуватися в обидві дати.


 

Kantar Online Track – проект, започаткований у 2014 році за ініціативи та фінансування Kantar Україна для щомісячного вимірювання та аналізу громадської думки щодо головних подій України. Отримані дані на регулярній основі забезпечують інформацією виробників, медіа та різні інститути країни.

Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів.