ТОП найкорумпованіших державних структур на думку українців

Громадяни вважають, що суд найбільш корумпований орган в країні, а також що процес подолання корупції в судовій системі проходитиме вкрай повільно. 

Згідно з даними опитування TNS Online TRACK за травень 2015 року, 27% жителів України вважають суди найбільш корумпованим державним органом. Також, в ТОП-5 входять міліція, прокуратура, медичні установи та ДАІ. І майже кожен десятий опитаний вважає, що всі перераховані державні структури однаково корумповані.

Незважаючи на такий результат, за минулий рік українці частіше давали хабарі в лікарнях та інших медичних установах — 84% хабарів опитаних припадало саме на цю сферу, в той час, як суд і прокуратура є найменш поширеними структурами дачі хабарів.

Така різниця в репутації органів і реального рівня дачі хабарів, можливо, пов’язана з кількома факторами. По-перше, це частота звернення в ті чи інші державні інстанції, адже хворіють громадяни частіше, ніж звертаються до суду. А по-друге, хабарі в медицині є почасти добровільними, і в основному даються людьми по своїй волі, після надання послуг, і в якості «подяки».

Цікавою є оцінка корумпованості сфери освіти — по сприйняттю вона опинилася на останньому місці і сприймається як найменш корумпована структура в Україні. Однак, за кількістю хабарів вийшла на друге місце. Таким чином, хабарі у сфері освіти сприймаються населенням, як невід’ємна частина процесу отримання атестата або диплома.

corruption 1

Що стосується подолання корупції, українці дають оптимістичні прогнози. Так, найбільш позитивно респонденти оцінюють темпи подолання корупції у сфері освіти — 37% вважає, що її можна подолати досить або дуже швидко, але майже стільки ж вважають, що цей процес буде дуже повільним. А судова система, завдяки своїй репутації, знову очолює ТОП організацій найменш схильних до викорінення корупції, майже половина українців впевнені, що викорінення хабарництва буде просуватися повільно або навіть вкрай повільно.

corruption 2


П’ята хвиля дослідження проводилася з 15.05.2015 — 21.05.2015 методом он-лайн опитування. Географія дослідження: Вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка — 1000 чоловік, квотна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту.