Українські онлайн покупці: які вони?

За даними компанії TNS, більш ніж для 60% українців Інтернет міцно увійшов в повсякденне життя. Існує певний пул завдань і розваг, для яких люди підключаються до Інтернету буквально щодня (з усіх інтернет-користувачів 66% бувають онлайн кожен день). Одне з таких завдань — шопінг не виходячи з дому.

Сьогодні, в містах України, 3.9 млн чоловік (третина від всіх інтернет-користувачів) вже спробували і продовжують робити покупки через Інтернет.

Який же потрет онлайн шоппера?

62% українських онлайн покупців це люди у віці 20-39 років, 53% з вищою освітою, 47% — підприємці, керівники або фахівці і у 39% дохід вище середнього або високий, а кожен п’ятий — житель Києва.

Ті, хто люблять робити покупки через онлайн сервіси — це люди, які користуються Інтернетом щодня і в середньому не менше 2 години  в день. 88% з них виходять в Інтернет за допомогою декількох (2 і більше) пристроїв, — це може бути, наприклад, стаціонарний домашній комп’ютер плюс планшет, смартфон та інше. Можна сказати, що Інтернет для них — необхідність, невід’ємна частина життя: їх стаж використання Інтернету не менше 5 років, 44% вже не уявляють без нього своє життя; вони виходять в онлайн простір вдома (97%), на роботі (49%), активно шукають WiFi зони в громадських місцях (36%).

online shopper 1

Ця категорія українців жодного дня не обходиться без пошуку потрібної інформації (60% підключаються до різних пошукових сервісів), електронної пошти (41%), спілкування в соціальних мережах і на форумах (40%), а багато хто також активно ведуть свої власні сторінки, блоги, щоденники (25%). Інтернет для них також джерело функціонально потрібної інформації: новини, погода, спортивні події (такі сайти в арсеналі 28%). Для третини Інтернет щодня служить джерелом розваги — 31% слухають музику і 28% дивляться відео онлайн.

online shopper 2

Згідно даних дослідження компанії TNS, для українського онлайн шоппера важлива якість обслуговування: 79% можуть відмовитися від покупки в інтернет-магазині через погане обслуговування і уникати цей магазин надалі. Також вони цінують і люблять інновації: 77% хочуть бути першими, хто використовує нові технології. Не варто забувати, що будь-який споживач любить знижки та акції — 61% онлайн покупців намагаються використовувати рекламні купони, що дають знижку.


 

Дані з дослідження MMI за 2 півріччя 2014 (збір дані в вересні та грудні):

-Населення України 12-65 років, у містах 50 тис. + (Крім АРК)

-Вибіркова сукупність: 10 000 респондентів