Українці стали більше економити

Згідно з даними дослідження компанії TNS MMI за 1 квартал 2015 року, 65% українців у містах 50 тис. + вважають, що їх матеріальний стан погіршився за останній рік.

У своїх прогнозах на майбутнє громадяни України також не оптимістичні: 55% вважають, що в найближчому році матеріальний стан їхніх родини погіршиться, 47% стверджують, що наступні 12 місяців для економіки країни будуть поганими, а 52% вважають, що не тільки рік буде несприятливим , а й найближчі 5 років.

Що змінилося в стратегіях економію українців?

Якщо порівняти березень 2014р. і березень 2015р., то українці стали економити буквально на всьому: починаючи від відпустки і закінчуючи продуктами харчуванні. Як би там не було комунальні послуги / оренда житла, ліки і їжа поки залишаються статтями витрат, на яких економлять найменше.

ekonom

Так, у порівнянні з минулим березнем, на 11% збільшилася кількість респондентів, що намагаються завжди економити на витратах, пов’язаних з відпусткою і подорожами; на другому місці — транспортні витрати, в тому числі і на обслуговування авто, — на 9% більше стали економити саме на цій статті свого бюджету.

В цілому, 64% опитаних впевнені, що зараз поганий час для великих покупок для дому, а 57% що час також не підходящий для того, щоб робити заощадження.


 

Дані дослідження MMI.

-Населення України 12-65 років, у містах 50 тис. + (Крім АРК і зони АТО)

- Вибыркова сукупність: 5000 респондентів щоквартально.

-Дослідження MMI проводиться на постійній основі.