Українці про споживання товарів з хутра та шкіри

У квітневій хвилі Kantar TNS Online Track українці поділилися думками щодо того, чи готові обмежувати споживання товарів, виготовлених з матеріалів тваринного походження (шкіри, хутра тощо).

Нині триває дискусія щодо ухвалення законопроекту № 10019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні». Законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 7 лютого, а вчора, 28 травня, відбулася акція на його підтримку.

Виявилося, що близько третини опитаних не обмежують споживання таких товарів (32%), ще стільки ж – обмежують. П’ята частина респондентів не купують товарів, виготовлених з матеріалів тваринного походження (20%), 6% не звертають уваги на матеріал, а 10% не відповіли на запитання.

актуально про хутро
Цікавим є віковий розподіл відповідей. Представники молодшої вікової групи (18-29 років) значущо частіше у порівнянні з вибіркою в цілому відповідали, що взагалі не купують товарів, виготовлених з матеріалів тваринного походження (29%), тоді як люди старшого віку (41-55 років) таку відповідь надавали значущо рідше (14%).

Ситуація із вживанням м’яса є більш однозначною: у споживанні м’яса не обмежують себе майже всі респонденти (96%). Серед опитаних виявилося лише 2% вегетаріанців і менше одного відсотка – веганів. Ще 1% респондентів не вживають м’яса з певних особистих причин (дієта, алергія, непереносність білку тощо). Відмінності у віковому розподілі відповідей зберігаються. Представники старшого віку частіше за середній вік і молодь вживають м’ясо (99% проти 96% серед респондентів 30-40 років і 94% серед респондентів 18-29 років).


Kantar TNS Online Track – проект, започаткований у 2014 році за ініціативи та фінансування Kantar Україна для щомісячного вимірювання та аналізу громадської думки щодо головних подій України. Отримані дані на регулярній основі забезпечують інформацією виробників, медіа та різні інститути країни.

Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів.