Українці вважають, що ситуація в країні погіршилась і діяльність влади не сприяє її стабілізації

Дані Kantar TNS Online Track за листопад свідчать про різке падіння оцінки поточної ситуації в країні та дій влади, щодо її стабілізації.

Вперше майже за півроку індекс оцінки поточної ситуації в країні значуще упав, а кількість громадян, що вважають ситуацію в країні вибухонебезпечною виросла на 5%.

index1

index2

При чому, респонденти старшої вікової групи частіше, ніж вибірка в цілому, називають ситуацію вибухонебезпечною (36%).

Паралельно з цим показником, вперше за той самий період, впало також і значення індексу оцінки дій влади. Збільшилась частка респондентів, які вважають діяльність влади абсолютно незадовільною з 26% у жовтні до 32% у листопаді. Водночас, частка опитаних, які вважають, що влада щось робить, але не в повному об’ємі і несвоєчасно, зменшилась з 39% у жовтні до 31% у листопаді.

index3

«Такі падіння основних індикаторів оцінки влади і ситуації в країні скоріш за все є реакцією громадян на резонансне електронне декларування, адже рівень статків деяких представників влади шокував громадян, а також, перші квитанції, які українці оплатили вже за новими тарифами.

Те, що індекс оцінки поточної ситуації та оцінка дій влади впали одночасно після досить довгого періоду стабільності, свідчить про те, що громадяни вважають дії влади неефективними і такими, що не змінюють ситуацію на краще» — зауважує заступник генерального директора Kantar TNS Світлана Винославська.


Опитування проводилось методом онлайн опитування з 18.11.2016 по  23.11.2016. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.